Text
Islamietische Democratie : In Theorie En Practijk
De Islamietische gemeenschap is in haar eigenlijk wezen democratisch.Zij huldigt het parlementaire beginsel en geeft aan iedereen, tot welke nationaliteit en godsdienst hij ook moge behoren, gelijke maatschappelijke en burgerlijke rechten.
De kalief (geestelijk en tijdelijk hoofd der Islamieten) was geen dictator, die zelf besluiten nam en het volk dwong zijn zin te doen, terwijl het niet het minste recht had om mee toe spreken in zaken, die met zijn welzijn ten nauwste samenhingen.
Neen, dat zou een hemeltergende schending betekenen van wat ieder mens, rijk of arm, hoog of laag, krachtens zijn geboorte toekoemt : vrijheid van uitdrukken in de beste betekenis van het woord, gelijkheid van rechten en kansen en kameraadschap.
| B000671 | 297.272 Wir i | Perpustakaan Hukum Daniel S. Lev (DSL) | Tersedia |
Tidak tersedia versi lain